Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Polonista na rynku pracy. O strategiach dostosowania kształcenia studentów do wyzwań rynku pracy

  • Dostępność: dostępny
  • ISBN: 978-83-232-3076-2
  • Kategoria: Filologia Polska
  • Data wydania: 2016
24,00 zł

Publikacja przedstawia dynamiczne przemiany organizacyjne i jakościowe, jakim ulega polonistyka uniwersytecka, cały czas poszukując nowych i dobrych rozwiązań stosowanych w kształceniu studentów.

Autorzy poszczególnych tekstów rozpatrują temat z różnych perspektyw: podejmują rozważania nad kondycją polonistyki uniwersyteckiej, omawiają tendencje jej zmian na przestrzeni ostatnich lat, otwieranie się na otoczenie biznesowe (co skutkuje tworzeniem praktycznych specjalizacji czy kierunków studiów), wskazują na nowe technologie wymuszające umiejętność poruszania się wśród nowych zjawisk kultury, koncentrują się na poszukiwaniu i propagowaniu rozwiązań edukacyjnych, sprzyjających rozwojowi kompetencji nauczyciela polonisty. Przywołując wyniki prowadzonych badań, szukają odpowiedzi na pytanie o relacje między teoretycznym a praktycznym przygotowaniem studentów do podejmowania działań w różnych obszarach życia.

Spis treści
(Rozmiar: 123 KB)
Wstęp
(Rozmiar: 91.8 KB)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Polonista na rynku pracy. O strategiach dostosowania kształcenia studentów do wyzwań rynku pracy
Informacje szczegółowe
Wersja publikacji drukowana
Typ publikacji Podręcznik, skrypt
Wydanie I
ISBN 978-83-232-3076-2
Liczba stron 268
Liczba arkuszy wydawniczych 15,00
Format [cm] 17,0 x 24,0
Rodzaj oprawy miękka
Zapisz się