Język
Nawigacja mobilna Strona główna

„Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea!

„Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach: „Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea!, które odbędą się w trakcie POZNAŃSKICH TARGÓW KSIĄŻKI 2022.

Wszystkie osoby zainteresowane – miłośniczki oraz miłośników literatury dziecięcej, tych młodszych i tych nieco starszych czytelników oraz czytelniczki - serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea!. Warsztaty będą prowadzone przez członkinie Koła Sztuki dla Dzieci „Na Wysokiej Górze”, które działa na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Podczas wydarzenia na nowo odkryjemy świat Anne - skupimy się na najnowszym przekładzie znanej powieści Lucy Maud Montgomery o przygodach Anne Shirley. Zainspirowane, zainspirowani opisami Avonlea, spróbujemy wymyślić, zaprojektować oraz stworzyć swoją własną krainę… w słoiku!

Punktem specjalnym warsztatów będzie rozmowa tłumaczek - Joanny Radosz oraz Aleksandry Wieczorkiewicz, reprezentujących Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Jeśli jesteście ciekawi, ciekawe nowego przekładu autorstwa Anny Bańkowskiej, zastanawiacie się, dlaczego budzi aż tyle kontrowersji lub macie ochotę przenieść się w świat XIX wieku, czekamy na Was!

- Cóż, w takim razie to jedna z tych rzeczy. Które kiedyś muszę odkryć. Czy to nie wspaniałe, że tyle jeszcze jest do odkrycia? Dzięki temu cieszę się, że żyję, świat jest taki interesujący! A nie byłby ani w połowie taki, gdybyśmy wiedzieli wszystko o wszystkim, prawda? Nie zostałoby już ani odrobiny miejsca na wyobraźnię, czyż nie?[1]

 

Poznańskie Targi Książki

Hala 5, strefa warsztatowa I

Termin warsztatów: 12.03.2022 (sobota), g. 11:00 oraz g. 14:00 (Uwaga! Każdy z warsztatów jest osobnym wydarzeniem)

Termin spotkania z tłumaczkami: 12.03.2022 (sobota), g. 13:00

 

ORGANIZATORZY:

Koło Sztuki Dla Dzieci "Na wysokiej górze"

Wydawnictwo Naukowe UAM

 

 

 

[1] Lucy M. Montgomery, Anne z Zielonych Szczytów, przeł. Anna Bańkowska, Warszawa 2022, s. 28Zapisz się