Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Z akademickiego podwórka. Studenci o wykładowcach

• Dostępność: dostępny
  • ISBN: 978-83-232-2868-4
  • Kategoria: Wydawnictwa Inne
  • Data wydania: 2015
8,00 zł

Ta książka działa [...] jak zwierciadło czasu. Czytam cudze wspomnienia i jednocześnie widzę własne. To niezwykłe, jak bardzo można być uwiedzionym opowieściami z zajęć i egzaminów na studiach. Ich aura ożywia pamięć i przywraca życie własnym historiom i bohaterom studiów. [...] To jakby wsiąść do tajemniczego wehikułu czasu – prowadzącego przez dziesiątki lat historii uniwersytetu, by tylko – wyciągając z pamięci prywatne historie, potwierdzić ich wspólnotowy charakter. Jeśli nawet nie uświadamiamy sobie tego studiując, to przecież dostojne ceremonie immatrykulacji i absolutorium wyznaczyły przestrzeń naszego własnego wkładu w tradycję akademicką, a każde uzyskane zaliczenie i zdany egzamin prowadziły drogą, którą podążali przed nami inni, by wiedzieć i umieć więcej.

prof. dr hab. Bronisław Marciniak

Rektor UAM

(Rozmiar: 85.3 KB)
(Rozmiar: 64.2 KB)