Podręcznik dla studentów filologii wschodniosłowiańskich (rusycystyki, ukrainistyki, białorutenistyki) jest pierwszą w Polsce próbą przybliżenia studiującym problematyki związanej z wyznaniem prawosławnym, zaznajomienia z prawie niedostępną do tej pory terminologią z tego zakresu. Autor dokonał wyboru i adaptacji tekstów żródłowych i komentujących, naświetlających genezę chrześcijaństwa i prawosławia na tle innych religii światowych (hinduizmu, buddyzmu, islamu) oraz dzieje prawosławia rosyjskiego od Chrztu Rusi Kijowskiej do naszych czasów. Teksty zawierają omówienie świąt prawosławnych, ikonografii, architektury i wyposażenia cerkwi, hierarchii duchowieństwa, obrzędów rytualnych i świątecznych, thimaczą części skladowe nabożeństw (szczególnie Liturgii), a także poruszają zagadnienia ekumenizmu.
Na końcu kompendium znajdują się najważniejsze modlitwy i zwroty.

Uwaga! Egzemplarze outletowe mogą posiadać przetarcia, zabrudzenia, wgniecenia, zagniecenia, drobne uszkodzenia!

Napisz opinię o produkcie:Истоки и сущность русского православия. Хрестоматия/Źródła i istota prawosławia rosyjskiego.
Format 17,0 x 24,0
ISBN 83-232-0525-6