• Dostępność: dostępny
  • ISBN: 83-232-0894-8
  • Kategoria: OUTLET, Historia
  • Data wydania: 2004

Skrypt do historii powszechnej lat 1939-1974 prezentujący w sposób bardziej całościowy, ujęty chronologicznie i eksponujący problemy charakteryzujące procesy rozwojowe współczesnego świata. Historię II wojny światowej przedstawiono w miarę syntetycznie i obiektywnie. W części II i III skryptu prezentowane są problemy powojennego świata w nawiązaniu do skutków II wojny światowej. W skrypcie unikano ferowania ocen i wyciągania zbyt pośpiesznych wniosków licząc, iż przedstawione fakty pozwolą studiującym samodzielnie ocenić bieg wydarzeń i wyciągnąć z nich niezbędne wnioski. Proporcja materiału poświęconego II wojnie światowej i wydarzeniom okresu powojennego jest utrzymana jak 1:3. Skrypt prezentuje historię polityczną. Świadomie nie podjęto w nim problematyki historii gospodarczej, historii nauki, historii kultury czy historii społecznej. Jest to pierwszy w historiografii skrypt tak szeroko podejmujący problemy ludów kolonialnych i tzw. trzeciego świata. Prezentowany skrypt przybliża skomplikowane wydarzenia i ułatwia proces studiowania historii najnowszej. Dla osób bardziej zainteresowanych załączono wybór literatury, pozwalający pogłębić znajomość poszczególnych fragmentów procesu rozwojowego świata.

Uwaga! Egzemplarze outletowe mogą posiadać przetarcia, zabrudzenia, wgniecenia, zagniecenia, drobne uszkodzenia!

Napisz opinię o produkcie:Historia powszechna 1939-1997 Podręcznik dla studentów historii i nauk politycznych
Wydanie V
ISBN 83-232-0894-8