Światy wyróżnione

Drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2023 odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Nagrody Głównej Academia, Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, a także wyróżnienia, w tym wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Jedno z trzech Wyróżnień Akademia 2023 otrzymało Wydawnictwo Naukowe UAM za publikację:

„Światy (nie)równoległe. Literatura wobec astronomii”

pod redakcją naukową Grzegorza Raubo i Jarosława Włodarczyka

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku tym razem w latach 2022-2023. Do tegorocznej edycji 42 wydawców zgłosiło 142 publikacje – mówił Jacek Oryl, dyrektor targów.

Organizatorami konkursu Academia 2023 są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura.

Zobacz: Światy (nie)równoległe. Literatura wobec astronomii