Wiedza z psychologii rozwoju człowieka w praktyce społecznej

W pracy ukazano możliwości wykorzystania wiedzy z psychologii rozwoju w praktyce. Stanowi ona uzupełnienie treści przedstawionych w podręczniku Psychologia rozwoju człowieka opracowanym przez Marię Przetacznik-Gierowską i Marię Tyszkową (tom 1) i Barbarę Harwas-Napierałę i Janusza Trempałę (tom 2), wydanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN w latach 1996 i 2001. Zaprezentowano w nim niektóre możliwości stosowania wiedzy na temat rozwoju człowieka w ciągu życia, w odniesieniu do najważniejszych obszarów praktyki społecznej: w nauczaniu i wychowaniu, w odniesieniu do rodziny, a także w polityce społecznej, lecznictwie i rehabilitacji. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów psychologii, psychologów praktyków (np. terapeutów rodzinnych), szeroko rozumianej grupy wychowawców, pracowników socjalnych, pracowników służby zdrowia.

Uwaga! Egzemplarze outletowe mogą posiadać zewnętrzne zabrudzenia, zagniecenia, drobne uszkodzenia!

In this work possibilities of using knowledge in the field of psychology of development in practice have been presented. It is a supplement for the handbook Psychologia rzowoju człowieka [Psychology of man's development] by Maria Przetacznik-Gierowska and Maria Tyszkowa (Vol. 1) and Barbara Harwas-Napierała and Janusz Trempała (Vol. 2), published by Wydawnictwo Naukowe PWN [Polish Scientific Publisher] in 1996 and 2001. In it are presented some possibilities of applying knowledge on man's development during his/her lifetime with reference to the most important areas of social practice: in teaching and upbringing, with reference to family, and also in social policies, health care and rehabilitation. This book is dedicated to students of psychology, psychologists-practitioners (e.g. family therapists), educators of all types, social workers, health care workers.

Napisz opinię o produkcie:Wiedza z psychologii rozwoju człowieka w praktyce społecznej
Tytuł (EN) Knowledge of the psychology of man's development in social practice
Typ publikacji Podręcznik, skrypt
ISBN 83-232-1214-7