Społeczeństwo i edukacja. Teoria a implikacje praktyczne

Wersja elektroniczna
Platforma: ibuk.pl

Opracowanie dotyka różnych kontekstów nauk o edukacji. Cechą zawartych w nim tekstów jest swoiste rozszerzenie pola poznawczego pedagogiki, która nie jest postrzegana tylko w odniesieniu do systemu szkolnego czy systemu kształcenia. Środowisko edukacyjne traktowane jest tu w znacznie szerszym kontekście – jako ważna część składowa życia społecznego. W tym ujęciu szeroko rozumiana szkoła nie jest jedyną instytucją powołaną do realizacji celów edukacyjnych. Wiele sfer życia społecznego – takich jak polityka, ekonomia, nowe technologie, massmedia, czy oddziaływania (wielo)kulturowe i popkulturowe, również  – współrealizuje zadania edukacyjne. Autorzy  przedstawiają działania edukacyjne podejmowane w różnych krajach, a nawet na różnych kontynentach. Symptomem zmian pojawiających się w myśleniu o kształceniu jest nie tylko rozszerzenie sfer oddziaływań edukacyjnych, ale także analiza procesów poznawczych w ujęciu interdyscyplinarnym.

The book titled Społeczeństwo i edukacja. Teoria a implikacje praktyczne [Society and Education: Theory and Practical Implications], which was edited by Andrzej Ćwikliński and Mariusz Przybyła, takes into account various contexts of education sciences. The texts it contains broaden the cognitive perspective of pedagogy which is not only perceived in relation to the schooling or educational system. This is because the book places the educational environment in a much broader context and treats this domain as an important part of social life. In this approach, broadly defined school is not the only institution that has been established in order to pursue educational goals. There are many
spheres of social life, such as politics, the economy, new technologies, the mass media or (multi) cultural influences and influences from pop culture, that set and participate in fulfilling educational tasks. Therefore, the authors of the texts present those educational activities that are undertaken in different countries and on different continents.

Napisz opinię o produkcie:Społeczeństwo i edukacja. Teoria a implikacje praktyczne
Tytuł (EN) Society and Education: Theory and Practical Implications
ISBN 978-83-232-2830-1