Podręcznik poświęcony jest zagadnieniom frazeograficznym. Zawiera studia wybitnych specjalistów w dziedzinie frazeografii prezentujące ich dokonania oraz próby odpowiedzi na pytania o stan, potrzeby i perspektywy rozwoju leksykografii frazeologicznej. Obok artykułów poruszających zagadnienia ogólne, teoretyczne i metodologiczne, zamieszczone zostały również teksty podające szczegółowe propozycje opisu leksykograficznego właściwości gramatycznych, semantycznych, stylistycznych i pragmatycznych jednostek frazeologicznych.

Prezentowany podręcznik stanowi cenny materiał dydaktyczny mający pomóc studentom i doktorantom w ich własnych studiach nad frazeologią, a pracownikom wyższych uczelni wydziałów filologicznych – w pracy dydaktycznej, zwłaszcza na seminariach licencjackich i magisterskich.

Słowo wstępne
(Rozmiar: 96 KB)
Napisz opinię o produkcie:Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej. Między teorią a praktyką frazeograficzną
Typ publikacji Podręcznik