Neurobiologia nazywania. O anomii proprialnej i apelatywnej

Open Access

NAGRODA GŁÓWNA w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełki, 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Książka poświęcona problematyce zaburzeń nazywania osób i rzeczy w afazji (u chorych z lezjami lewopółkulowymi na skutek udaru), w uszkodzeniach półkuli prawej oraz w afazji pierwotnej postępującej. Jej celem jest charakterystyka różnych typów anomii oraz towarzyszących jej błędów nazywania. Ich specyfika służy autorce do opisu leksykonu mentalnego, jego hierarchicznego ustrukturowania oraz różnic w procesie wyszukiwania nazw własnych i pospolitych.

Publikacja adresowana jest do osób zainteresowanych neurologopedią, onomastyką, kognitywistyką, psycholingwistyką, neurolingwistyką.

Uwaga! Egzemplarze outletowe mogą posiadać zewnętrzne zabrudzenia, zagniecenia, drobne uszkodzenia!

The phenomenon of how the human mind searches for proper and common names, as well as the description of the underlying neurobiological mechanisms, manifested in various types of damage to both hemispheres and as part of primary progressive aphasia, are the concern of this book. It also focuses on the relationship between proper name and common name anomia, and the degree and scope of these two partly independent phenomena. Its conclusions are based on the authors own research on language disorders in patients with various types of anomia.

Napisz opinię o produkcie:Neurobiologia nazywania. O anomii proprialnej i apelatywnej
Tytuł (EN) The neurobiology of naming: on proper and common name anomia
Seria Badania Interdyscyplinarne nr 44
ISSN 1895-376X