Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Цветообозначения в русском и польском языках: структурно-семантический, терминологический и когнитивный аспекты (Nazwy barw w języku rosyjskim i polskim. Aspekt strukturalno-semantyczny, terminologiczny i ko)

24,00 zł

Monografia Nazwy barw w języku rosyjskim i polskim. Aspekt strukturalno-semantyczny, terminologiczny i kognitywny. Od lat 80. XX wieku język rosyjski i polski wskutek burzliwych zmian i przeobrażeń społeczno-politycznych ulegał silnym wpływom i transformacjom. Przemiany te pozostawiły ślad w nazewnictwie kolorystycznym, stanowiącym obecnie bogaty system leksykalny w obu językach. Poruszając w niniejszej monografii problematykę nazewnictwa barw, zwrócono uwagę głównie na aspekt słowotwórczy, semantyczny oraz kognitywny.

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Цветообозначения в русском и польском языках: структурно-семантический, терминологический и когнитивный аспекты (Nazwy barw w języku rosyjskim i polskim. Aspekt strukturalno-semantyczny, terminologiczny i ko)
Informacje szczegółowe
Wersja publikacji drukowana
Tytuł (EN) Цветообозначения в русском и польском языках: структурно-семантический, терминологический и когнитивный аспекты
Typ publikacji Monografia
Wydanie I
Seria Filologia Rosyjska nr 41
ISSN 0137-1452
ISBN 978-83-232-2535-5
Liczba stron 440
Liczba arkuszy wydawniczych 28,00
Format [cm] 17,0 x 24,0
Rodzaj oprawy miękka
Zapisz się