Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Late Neolithic Landscapes on the Polish Lowland: people, culture and economy in Kujawy – 4th and 3rd millennia BC

32,00 zł

Wyróżnienie w Konkursie na Najtrafniejszą Szatę Edytorską, XX Wrocławskie Targi Książki Naukowej

Pierwsze w literaturze polskiej opracowanie poświęcone późnemu odcinkowi okresu neolitu na Niżu Polskim, ze szczególnym skupieniem uwagi na Kujawach – najważniejszym ówcześnie centrum kulturowym w północnych rejonach międzyrzecza Odry i Wisły. Praca jest złożona z dwóch części. W pierwszej przedstawiono historię badań nad późnym neolitem w niżowej części Polski oraz panoramę kulturową w czasie między 3700/3650 a 2500/2400 przed Chr., a także scharakteryzowano zachodzące wtedy procesy zmian kulturowych, gospodarczych i społecznych, opierając się na wynikach najnowszych badań. W drugiej część książki opisano rezultaty wieloletnich badań archeologów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na tzw. Wzgórzu Prokopiaka w Opatowicach na Kujawach, gdzie został zbadany kompleks pozostałości osadnictwa z późnego neolitu. Wielodyscyplinarne analizy artefaktów, jak i ekofaktów umożliwiły autorce przybliżenie licznych aspektów codziennego życia mieszkających tam niegdyś osadników..

Publikacja jest 12 tomem serii „Studien zur Archäologie in Ostmitteleuropa/Studia nad Pradziejami Europy Środkowej”, która ukazuje się jako wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Christian-Albrechts-Universität zu Kiel oraz Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie. Jest napisana w języku angielskim, co znacznie poszerza grono jej odbiorców.

Spis treści
(Rozmiar: 125.5 KB)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Late Neolithic Landscapes on the Polish Lowland: people, culture and economy in Kujawy – 4th and 3rd millennia BC
Informacje szczegółowe
Wersja publikacji drukowana
Typ publikacji Monografia
Wydanie I
Seria Studien zur Archäologie in Ostmitteleuropa/Studia nad Pradziejami Europy Środkowej, t. 12
ISBN 978-83-232-2590-4
Liczba stron 382
Liczba arkuszy wydawniczych 47,00
Format [cm] 21,0 x 30,5
Rodzaj oprawy twarda
Zapisz się