„Wykrzesać pokrewieństwo burzy "

25.04.2022 r., o godz. 17.00, w sali 1 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu z inicjatywy Poznańskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza odbędzie się spotkanie wokół książki „Wykrzesać pokrewieństwo burzy ". Jana Kasprowicza drogi do wielkości.

.„Prezentowany zbiór zawiera szkice o różnych sferach aktywności literackiej Jana Kasprowicza, która w swojej ważnej części była związana z szeroko pojętą – bo obejmującą również Kujawy – Wielkopolską. Stąd też poeta w Wielkopolsce i jej stolicy, Poznaniu, cieszył się szczególnym uznaniem i tu – przed II wojną światową – także ze względu na otrzymany przez miasto cenny księgozbiór twórcy, niestety zniszczony w trakcie okupacji niemieckiej – rozpoczęły się naukowe badania nad jego spuścizną, angażujące filologów związanych zarówno z Uniwersytetem Poznańskim, jak i innymi ośrodkami akademickimi. Do tej tradycji, opisanej we wstępie, nawiązuje ta publikacja (…).” Piszą o książce autorzy.

W spotkaniu udział wezmą redaktorzy tomu: Radosław Okulicz-Kozaryn, Karol Jaworski, Marcin Jauksz.

Prowadzenie: Alicja Przybyszewska

Wersja elektroniczna książki: „Wykrzesać pokrewieństwo burzy”. Drogi Jana Kasprowicza do wielkości