Nagroda PTPN

Otrzmaliśmy Nagrodę w Konkursie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w kategorii Literatura dotycząca miasta Poznania za wydanie książki „Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919–1939” pod redakcją Macieja Michalskiego i Krzysztofa Podemskiego.

Książka zawiera trzynaście tekstów 16 autorek i autorów, którzy na 700 stronach przedstawili wyniki dwuletnich badań archiwalnych, bibliotecznych i prasowych na temat przejawów antysemityzmu na Uniwersytecie Poznańskim w dwudziestoleciu międzywojennym. Teksty objęły okres od utworzenia uczelni po jej zamknięcie we wrześniu 1939 roku i opowiadają o relacjach miedzy polską większością a żydowską mniejszością na poznańskiej wszechnicy.

Książka jest w wolnym dostępie (Open Access) - Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919-1939