Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Targi Książki w Warszawie

Targi Książki w Warszawie

 

Tegoroczne Targi Książki w Warszawie rozpoczynają się już w czwartek 26 maja i potrwają do 29 maja 2002 r. Jest to jedno z największych w Polsce wydarzeń targowych poświęconych książkom. Udział zapowiedziało ponad 500 wystawców z 13 krajów. Z publicznością, na wielu scenach i stoiskach wystawców spotka się blisko 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która jest gościem honorowym Targów. Motto literackiego wystąpienia Norwegii brzmi „Marzenie jest w nas” i pochodzi z wiersza norweskiego poety Olafa H. Hauge’a.  Ważnym akcentem Targów będą spotkania wokół literatury Ukrainy, która ma w programie Targów szczególne miejsce.

Na odwiedzających czeka 20 spotkań wokół premier, bogaty program, podzielony na 9 bloków tematycznych: program dla branży, Festiwal Kryminalna Warszawa, program "Zaczytana Warszawa", Dzień Reportażu, program dla dzieci i Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki", strefa fantastyki oraz Festiwal Komiksowa Warszawa.

Wstęp na Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń dostępna będzie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura.Zapisz się