Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Rok 2021 będzie należał do Lema

Rok 2021 będzie należał do Lema

 

W 2021 roku będziemy obchodzić stulecie urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, którego twórczość rozpala wyobraźnię czytelników na całym świecie. Książki najczęściej tłumaczonego polskiego autora zostały opublikowane w 45 językach w milionach egzemplarzy.

Z okazji jubileuszu uruchomiono specjalną stronę internetową www.roklema.pl zbierane będą wszystkie wydarzenia zaplanowane w związku z 100. rocznicą urodzin Stanisława Lema, zapowiedzi nowych wydań i niepublikowane wcześniej materiały, a także konkursy z nagrodami.

W 2021 roku ukaże się nowa imponująca biografia Lema autorstwa Agnieszki Gajewskiej, przedstawiająca go z nieznanej do tej pory strony oraz specjalna książka o twórczym zderzeniu pisarza z rzeczywistością PRL Wojciecha Orlińskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z wcześniejszą książką autorstwa Agnieszki Gajewskiej wydanej przez WN UAM - Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema. Monografia wpisuje twórczość Stanisława Lema w główne nurty polskiej prozy powojennej, w tym w pokolenie Kolumbów, prozę małego realizmu, prozę pacyfistyczną oraz rozrachunki inteligenckie.

Zobacz książkę:Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława LemaZapisz się