Przyszłością mody jest AI

W najnowszym Życiu Uniwersyteckim z prof. Małgorzatą Gardą z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, projektantką mody i autorką książki „Moda po modzie. Studium mody współczesnej” wydanej przez WN UAM rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.

- Liczy się ekonomiczny rachunek. Już dzisiaj część ubiorów produkowana jest w automatyzacji, jeansowe spodnie, których pełny cykl produkcyjny trwa 10 minut. Nikt nie jest w stanienawet zbliżyć się do tego rekordu, szyjąc tradycyjnie. Gdybyśmy drukowali ubiory na np. drukarkach 3D, a pewnie tak będzie, to projektowanie może być przekazane komputerom. Polega ono przecież na łączeniu wielu parametrów. Istnienie tradycyjnych sklepów może być zagrożone. Pandemia uzmysłowiła nam wiele rzeczy – twierdzi prof. Garda.

Wywiad w Życiu Uniwersyteckim: Moda z drukarki 3D

Zobacz książkę: Moda po modzie. Studia nad modą współczesną