Nagroda KLIO - nominacja

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało nominacje w kategorii edytorskiej w Konkursie na Najlepszą Książkę Historyczną – Nagroda KLIO za książki “Dziennik, TOM 1. Wspomnienia z dzieciństwa. Dziennik 1808-1830” oraz “Dziennik, TOM 2, Dziennik 1831-1866” (autor: Atanazy Raczyński, z języków francuskiego i niemieckiego przełożyli oraz opracowali Aleksander Wit Labuda i Michał Mencfel).

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej wyróżnia corocznie (od 1995 roku) wkład polskich autorów w popularyzację historii, docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę KLIO. Nagroda tradycyjnie była wręczana podczas Targów Książki Historycznej, w tym roku wyniki zostaną ogłoszone w czwartek 26 listopada. Do tegorocznej edycji zgłoszono 215 tytułów wydanych w latach 2019–2020.

Nagroda KLIO - nominacje 2020