Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Konkursy rozstrzygnięte

Konkursy rozstrzygnięte

 

Zostały rozstrzygnięte trzy konkursy edytorskie organizowane przez WN UAM:

- Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz o Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

- Konkurs Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki,

- Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

Łącznie w trzech konkursach 61 wydawców zgłosiło 164 tytułów.

W konkursie na najlepszą książkę akademicką 26 wydawców zgłosiło 78 tytułów, w konkursie SWSW 16 wydawców zgłosiło 38 tytułów, a konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową 19 wydawców zgłosiło 48 tytułów.

Jury w dwu pierwszych konkursach obradowało w składzie: red. Grażyna Banaszkiewicz, prof. Anna Cysewska-Sobusiak (Politechnika Poznańska), red. Piotr Dobrołęcki (przewodniczący jury), prof. Przemysław Hauser (UAM), Henryk Podolski (były przewodniczący Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych), prof. Grzegorz Raubo (UAM - tylko w Konkursie Na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania) i prof. Waldemar Uchman (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

Jury przyznało w pierwszym z konkursów dwie nagrody główne oraz trzy wyróżnienia, a także wyróżnienie za wyjątkową szatę edytorską oraz nagrodę specjalną w postaci bezpłatnego stoiska na przyszłorocznej edycji Poznańskich Targów Książki.

W drugim konkursie przyznano nagrodę główną oraz trzy wyróżnienia.

W trzecim konkursie – na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta m. Poznania – jury obradowało w składzie: prof. Mirosław Adamczyk (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), red. Grażyna Banaszkiewicz, red. Piotr Dobrołęcki (przewodniczący jury), prof. Henryk Mruk (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prof. Grzegorz Raubo (UAM), Olcha Sikorska (PTWK) i red. Grażyna Wrońska. Przyznano nagrodę główną oraz cztery wyróżnienia.

Ogłoszenia Laureatów oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 10.03.2023 r. podczas uroczystości otwarcia Poznańskich Targów Książki 2023.Zapisz się