Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Konferencja ScienceCon 2022

Konferencja ScienceCon 2022

 

18 maja 2022 roku w Collegium Novum, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie się pierwsza edycji międzynarodowej konferencji ScienceCon 2022.

Wydarzenie będzie połączone z Galą wręczenia nagród dla uczelni z Polski sklasyfikowanych w tegorocznej edycji THE Impact Rankings 2022. Organizatorami ScienceCon 2022 są PCG Academia, Times Higher Education i globalne wydawnictwo Elsevier. 

Konferencja ScienceCon jest skierowana do osób zarządzających nauką i zrównoważonym rozwojem w szkołach wyższych, w tym do władz rektorskich, dyrektorów funkcyjnych i menedżerów.

Będzie to pierwsze, statystyczne podsumowanie procesu ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 zaprezentowane przez Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI).

W programie m.in.:

- dyskusja na temat nowoczesnych rozwiązań IT do zarządzania nauką i do budowania międzynarodowej reputacji uczelni tj. Sciencecloud, Pure, DSpace 7 czy DSpace 7 CRIS,

- kulminacyjnym punktem programu konferencji będzie gala wręczenia nagród dla uczelni z Polski, sklasyfikowanych w rankingu Times Higher Education. THE Impact Rankings to jedyny, międzynarodowy ranking szkół wyższych oparty o cele zrównoważonego rozwoju ONZ (SDGs). Ceremonię poprzedzi prezentacja, którą poprowadzą przedstawiciele Times Higher Education – Phil Baty i Michael Lubacz. Reprezentanci Times’a opowiedzą o metodyce rankingu i podzielą się wnioskami płynącymi z danych nadesłanych w tym roku przez ponad 1200 uczelni z całego świata.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie organizatora: PCG AcademiaZapisz się