Gaudeamus 2022 bardzo udany

Podczas uroczystego otwarcia 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie 2022 ogłoszono wyniki Konkursu „GAUDEAMUS – Nagroda SWSW” Kraków 2022.

Wydawnictwo Naukowe UAM jest wydawcą trzech nagrodzonych publikacji. Jury przyznało główną Nagrodę Gaudeamus w roku 2022 publikacji  - „Ameryka. Rewizje wizualnej mitologii Stanów Zjednoczonych” Filipa Lipińskiego.

Wyróżnienia otrzymały:

„Historia, manipulacja i trauma. Przypadek Katalonii” Filipa Kubiaczyka

oraz e-book

„Z kim i dokąd? Nazwy własne w nauczaniu języka polskiego jako obcego” Wojciecha Hofmańskiego

Konkurs Gaudeamus jest organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie i pod ich patronatem w celu promowania i wyróżniania uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych. W 2022 roku Honorowym Patronatem objął Nagrodę JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tegorocznej edycji 22 wydawnictwa uczelniane zgłosiły do nagrody 63 monografie i 6 e-booków.

Zobacz nagrodzone książki :

Ameryka. Rewizje wizualnej mitologii Stanów Zjednoczonych

Historia, manipulacja i trauma. Przypadek Katalonii

Z kim i dokąd? Nazwy własne w nauczaniu języka polskiego jako obcego