Language
Mobile navigation Home page

O literaturze

Open Access
Digital version
Platform: Adam Mickiewicz University Press

„J. Hillis Miller (ur. 1928) jest jednym z najłatwiej rozpoznawalnych krytyków amerykańskich, współtwórcą tzw. „szkoły z Yale”, autorem ponad 20 książek. „O literaturze” to pierwsza w całości przełożona na język polski pozycja tego autora. Wydana po raz pierwszy w 2002 roku, może być traktowana jako summa jego doświadczeń i przemyśleń lekturowych adresowanych jednocześnie do szerszej publiczności. Miller w postaci sześciu przystępnych rozdziałów odpowiada na fundamentalne pytania, m.in.: o to czym jest literatura, po co i jak ją czytać. Dla studentów filologii, kulturoznawstwa i wszystkich osób zainteresowanych literaturą”.

„Niewielka, lecz ambitna książka J. Hillisa Millera jest zarówno interwencją na czasie w debaty o współczesnej wartości literatury (właśnie z tego powodu, że bacznie przygląda się czasowi lektury), jak i zaangażowanym wkładem w korpus tekstów poświęconych podtrzymaniu, skrytej w samym sercu literackiej tradycji Zachodu, zasadniczej tajemnicy, świeckiej magii”.

Brian Dillon, Times Literary Supplement

„Książkę czyta się niczym doskonały wykład. Miller jest ujmujący. Miller dobrze się bawi. Posiada autorytet osoby, która potrafi żonglować tym, co inni ledwo dźwigają (...) O literaturze jest nie tylko fascynujące, ale i zabawne”.

The Common Review

Uwaga! Książki z wyprzedaży mogą posiadać zabrudzenia, przetarcia, drobne uszkodzenia i zagniecenia.

Spis treści
(Size: 52.8 KB)
O literaturze
(Size: 9.1 MB)
Write Your Own Review
You're reviewing:O literaturze
Detailed information
Publication Version printed
Title (EN) On Literature
Type of publication Podręcznik, skrypt
Edition I
Series Biblioteka Przestrzeni Teorii
ISBN 978-83-232-2667-3
Number of pages 152
Number of publishing sheets 8,00
Format [cm] 14,5 x 20,5
Type of binding paperback
Sign up