Language
Mobile navigation Home page

Munk's „Bad Luck”

PLN 13.00

Seria Klasyka Kina popularyzuje najwybitniejsze dokonania filmu polskiego, a także ukazuje polską kinematografię w kontekście europejskiej i światowej sztuki filmowej. Walorem dodatkowym prezentowanej Serii Klasyka Kina jest równoległe przygotowywanie edycji polskiej i angielskiej.

Warto podkreślić oryginalność opracowania kolejnych tomików oraz ich monograficzny charakter. Każdy z nich zawiera bowiem pełny opis filmu, esej krytyczny wraz z dokładną filmografią i fotosami z filmu i planu zdjęciowego. Stanowią więc nie tylko atrakcyjną lekturę, ale także – ze względu na walory poznawcze i dydaktyczne – są bardzo przydatne dla studentów kierunków filmoznawstwa, sztuki wizualnej oraz szkół artystycznych etc. Kolejne tomiki serii projektowane jako popularne minimonografie – napisane zostały lekko, nienużąco i ze znawstwem przedmiotu. Otrzymały przy tym atrakcyjną, bogato ilustrowaną szatę graficzną.

Książki wchodzące w skład Serii Klasyka Kina przeznaczone są dla szerokiego kręgu czytelników: miłośników i koneserów filmu polskiego i europejskiego, a także ośrodków upowszechniania kultury filmowej.

Książki wchodzące w skład serii Klasyka Kina (dotychczas ukazało się 13 tytułów) są przeznaczone dla szerokiego grona czytelników: miłośników i koneserów filmu polskiego i europejskiego, a przede wszystkim dla studentów filmoznawstwa i wiedzy o mediach, dla których stanowić będą cenną pomoc dydaktyczną. Poszczególne tomiki ukazują się w wersji dwujęzycznej: w języku polskim i angielskim, co poszerza krąg czytelników o anglojęzycznych adresatów.

 • Acknowledgements
 • Filmography
 • Preface
   Chapter
   1 Andrzej Münk Chapter
   2 The idea and the screenplay Chapter
   3 Behind the scenes Chapter
   4 Cinema of (the end of) the Polish October Chapter
   5 The jester's strategy Chapter
   6 A film about the absence of thinking Chapter
   7 Escape from freedom Chapter
   8 Who is Piszczyk? Chapter
   9 Piszczyk and the Polish question Chapter
   10 Bad Luck against the Polish film school Chapter
   11 A challenge for the viewer
 • Endnotes
 • Bibliography (selection)
Write Your Own Review
You're reviewing:Munk's „Bad Luck”
Detailed information
Publication Version printed
Type of publication Podręcznik, skrypt
Edition I
Series Klasyka Kina
ISBN 83-232-1979-8
Number of pages 113
Number of publishing sheets 5,00
Format [cm] 17,0 x 21,0
Type of binding paperback

Related Products

Sign up