Język
Nawigacja mobilna Strona główna

Stanisław Sierpowski, Józef Malinowski, Doktorzy honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tom IV, 2001–2019

Książka jest czwartym i zamykającym tomem publikacji poświęconej doktorom honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedstawiono w niej sylwetki uhonorowanych w układzie chronologicznym, w każdym przypadku odtworzono kalendarium procesu przyznawania tytułu (wniosek Rady Wydziału, uchwałę Senatu, uroczystość wręczenia dyplomu). Dużą wartość mają przedstawione teksty przemówień reprezentantów władz Uniwersytetu, promotorów, bądź samych doktorów honorowych. Całość uzupełnia serwis fotograficzny.