Children in the postmodern world. Culture - media - social inequality

Hanna Krauze-Sikorska, Michał Klichowski, Anna Basińska (red.)

• Rok wydania: 2013
  • Seria: Psychologia i Pedagogika nr 202
  • ISBN: 978-83-232-2634-5
  • Rodzaj oprawy: miękka, folia matowa

Tom składa się z 23 tekstów o tematyce związanej z funkcjonowaniem i edukacją współczesnego dziecka skierowanych do szerokiego kręgu odbiorców pracujących z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorzy analizują sytuację dziecka w kontekście społecznym, kulturowym oraz ekspansywnych multimediów, próbując odpowiedzieć na pytania: czym jest dzieciństwo we współczesnym świecie? W jaki sposób dzieci działają w świecie? W jakim stopniu odnajdują się w świecie mediów i w rzeczywistości wielokulturowej? Jak przebiega dzieciństwo w sytuacji narastających nierówności społecznych? W książce postawiono szereg tez wzbudzających refleksję nad własną pracą, a także przedstawiono interesujące przykłady rozwiązań pedagogicznych.

The book is addressed to a wide range of professionals interested in children's education. It presents a selection of 23 texts on the education of contemporary children. The situation of children is analyzed in a social and cultural context as well as in relation to media expansion. The authors attempt to answer the following questions: What is childhood today? How do children act in the world? How do children find themselves in the media and a multicultural reality? What happens to childhood in a situation of growing social inequality? The book also puts forward some hypotheses that encourage readers to reflect on their work and provides interesting examples of educational practice.

Introduction

Introduction w pliku pdf do pobrania tutaj