Legislacja w administracji. Materiały do konwersatoriów

autorzy: Maria Jędrzejczak, Mateusz Karciarz, Maciej Kiełbus, Anna Kudra; redakcja: KrystiaMaria Jędrzejczak, Mateusz Karciarz, Maciej Kiełbus, Anna Kudra, red. nauk. Krystian Ziemskin Ziemski

• Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2017
  • Wydanie: I dodruk
  • ISBN: 978-83-232-2997-1
  • Rodzaj oprawy: miękka, folia matowa

Opracowanie obejmuje materiały do zajęć konwersatoryjnych z legislacji administracyjnej. W pierwszej części omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące sporządzania projektów aktów podustawowych wraz z wykorzystaniem przykładów prawidłowej redakcji takich aktów i zadaniami do samodzielnego rozwiązania. W drugiej części materiałów, służącej sprawdzeniu wiedzy, zamieszczono zestawy egzaminacyjne i odpowiedzi do zadań.

Skrypt przeznaczony jest dla studentów kierunku administracja, uczestniczących w zajęciach z legislacji administracyjnej oraz studentów prawa i innych kierunków studiów, które obejmują kurs z zakresu tworzenia prawa, a także dla praktyków – pracowników administracji rządowej i samorządowej, zajmujących się w codziennej pracy przygotowywaniem projektów aktów normatywnych.

W publikacji uwzględniono zmiany wynikające z nowelizacji rozporządzenia w sprawie „Zasad techniki prawodawczej” wchodzącej w życie 1 marca 2016 r.