Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

• Działamy już 55 lat - od roku 1962 jako jednostka ogólnouczelniana Uniwersytetu.
  • Nasz profil wydawniczy to głównie monografie naukowe (ukazujące się w 50 seriach tematycznych), podręczniki, skrypty, słowniki, a także 25 czasopism naukowych (również w językach obcych).
  • Wydajemy rocznie średnio 180 tytułów (w roku 2016 - 204 tytuły)
  • Nasze książki otrzymały ponad 100 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach (10 w 2015 r., 12 w 2016 r.), w tym w roku 2009 Nagrodę Główną - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (Krzysztof Kurek, Teatr i miasto. Historia sceny polskiej w Poznaniu w latach 1782-1849), w 2011 Nagrodę Główną - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Konkursie na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki (Alojzy Woś, Klimat Polski w drugiej połowie XX wieku), w 2014 Nagrodę Główną - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (Henryk Samsonowicz, Studia z dziejów miast w średniowieczu), w 2015 - Nagrodę Targów Książki w Krakowie za opracowanie krytyczne prof. Jacka Brzozowskiego i prof. Zbigniewa Przychodniaka Beniowski. Poemat z roku 1841 i dalsze pieśni Juliusza Słowackiego.
  • Nasze publikacje prezentujemy na najważniejszych targach książki w Polsce i międzynarodowych wystawach polskiej książki naukowej organizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, na międzynarodowych targach książki we Frankfurcie, Londynie, Zagrzebiu, Győr (Węgry) i Pekinie, a także podczas konferencji naukowych organizowanych przez wydziały UAM, spotkań tematycznych oraz innych imprez naukowych.
  • Od roku 1997 organizujemy Poznańskie Dni Książki Naukowej - od roku 2016 Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi - jedyne w Wielkopolsce targi książki akademickiej i popularnonaukowej. W wyniku współpracy podjętej z MTP 21. edycja odbyła się w rozszerzonej formule i nowej przestrzeni targowej. Zmianie uległ także termin imprezy - targi będą odbywać się wiosną, równolegle z największymi w Polsce Targami Edukacyjnymi, Targami Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targami Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC. Wydarzeniu patronuje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor UAM oraz Prezydent Miasta Poznania. Targom, tak jak dotąd, będzie towarzyszyć bogaty program wydarzeń: promocje książek, panele dyskusyjne skierowane do różnych grup odbiorców, a także cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz aż trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej.
    Zapraszamy na 22. edycję PTKNiP w dniach 23-25 marca 2018 r. (MTP)
  • Wydawnictwo jest jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, członkiem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Polskiej Izby Książki.
  • Nasze publikacje oferujemy w księgarniach naukowych na terenie całego kraju oraz wielu księgarniach internetowych, w zakresie e-publikacji współpracujemy z czytelnią on-line ibuk.pl oraz platformą publio.pl. Sprzedaż wysyłkową prowadzimy też za pośrednictwem księgarni internetowej www.press.amu.edu.pl i tam prezentujemy pełną ofertę wydawniczą.