Św. Aniela z Foligno. Objawienia, listy i pouczenia

Mateusz Stróżyński (wprowadzenie, przekład i objaśnienia)

Szczegóły produktu

Taniej o : 4.00 zł

• Rok wydania: 2018
  • Seria: Filozofia i Logika
  • ISBN: 978-83-232-3297-1
  • Rodzaj oprawy: miękka, folia błyszcząca

„Objawienia, listy i pouczenia” to druga część „Księgi” św. Anieli z Foligno (1248-1309), jednej z najciekawszych mistyczek zachodniego chrześcijaństwa. Ona sama nie pozostawiła po sobie żadnych dzieł, ale krąg jej uczniów zapisywał w języku łacińskim objawienia prywatne i nauczanie duchowe Anieli. Niniejsza publikacja zawiera różnorodne dokumenty powstałe w ostatnich ośmiu latach jej życia. Odbija się w nich pasjonująca atmosfera Umbrii przełomu XIII i XIV wieku, kiedy w dynamicznie rozwijającym się zakonie św. Franciszka pojawiały się radykalne, często heterodoksyjne nurty duchowe, wchodzące w konflikt z hierarchią kościelną. Podejrzewana o herezję za życia, czytana najpierw potajemnie, a potem inspirująca takie postacie jak św. Teresa od Jezusa czy św. Franciszek Salezy, kanonizowana w 2013 roku przez papieża Franciszka – Aniela z Foligno pozostaje po dziś dzień postacią fascynującą. „Objawienia, listy i pouczenia” wraz z wydanymi w 2016 „Zapiskami” stanowią pierwszy, kompletny przekład „Księgi” Anieli na język polski.

Program Adobe Reader