Program nastave srpskohrvatskog (srpskog/hrvatskog/bosanskomuslimanskog) jezika

Danko Śipko

Szczegóły produktu

• Tytuł (en): Program nastave srpskohrvatskog (srpskog/hrsvatskog/bosanskomuslimanskog) jezika
  • Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2003
  • ISBN: 83-232-1263-5
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

Pierwszy w Polsce program nauczania dla 5-letniej, 3-letniej oraz intensywnej 2-miesięcznej nauki języka serbsko-chorwackiego (w całości lub w jednym z jego wariantów: serbskim, chorwackim, bośniacko-muzułmańskim). Program opisuje wymagane umiejętności w zakresie mówienia, pisania, rozumienia tekstu mówionego oraz rozumienia tekstu napisanego. Na podstawie skali ILR wyodrębniono trzy poziomy znajomości języka, które studenci powinni osiągnąć podczas nauki języka serbsko-chorwackiego. Program zawiera listy minimów leksykalnych oraz listy zwrotów intencjonalnych i tematycznych, a także liczne odsyłacze do informacji w postaci elektronicznej. Podręcznik niezbędny dla każdego studenta serbokroatystyki.

The first programme of teaching Serbo-Croatian in Poland for the five year, 3 year and intensive 2 months cousrses (as a whole or in one of its variants: Serbian, Croatian, Bosnian-Muslim). The programme describes the skills required in speaking, writing, understanding the spoken text and understanding the written text. On the basis of the ILR scale, three level of language mastery have been distinguished, which the students should acquire during their study of Serbo-Croatian. The programme conatins lists of lexical minima and lists of intentional expressions and expressions on particular subjects, and also numerous references to information in electronic format. This handbook is indispensable for any student of Serbo-Croatian.