Ważniejsze obiekty i centra kultury i sztuki w Rosji

Antoni Markunas

• Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2004
  • ISBN: 83-232-1433-6
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

Podręcznik zawiera 10 rozdziałów, z których każdy stanowi oddzielny krąg tematyczny związany z wybranymi z dużą starannością obiektami i zjawiskami kultury oraz sztuki rosyjskiej. Opracowanie o tak szerokim spektrum tematycznym może być uznane za swoiste kompendium wiedzy dla studentów filologii rosyjskiej oraz slawistów. Na szczególne podkreślenie zasługuje chronologiczna prezentacja różnorodnych tekstów z zakresu obiektów kultury i sztuki rosyjskiej na tle zjawisk historycznoliterackich. Podejście takie pozwala czytelnikowi dostrzec dziedzictwo kulturowe Rosji, począwszy od najdawniejszych epok do współczesności. Zawarte w podręczniku teksty stanowią cenne źródło informacji nie tylko dla studentów, ale mogą być przydatne dla historyków literatury, tłumaczy języka rosyjskiego, przewodników wycieczek (zwłaszcza po zapomnianych bądź mało znanych miejscach kultu prawosławnego, muzeach, nekropoliach itp.).