Элементарные концепты педагогической психологии. Компендиум для филологов

Antoni Markunas

• Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2007
  • ISBN: 978-83-232-178-6-2
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

Elementarne koncepty psychologii pedagogicznej. Kompedium dla psychologów

Autor publikacji zapoznaje czytelnika z zagadnieniami podejmowanymi przez współczesną psychologię pedagogiczną. Jego zdaniem, psychologia pedagogiczna to subdziedzina psychologii, zajmująca się problematyką nauczania, uczenia się oraz wychowania. Z rozważań autora dowiadujemy się, iż psychologia pedagogiczna bada prawidłowości, w których kształtuje się rozwój osobowości jednostki w środowisku szkolno-wychowawczym. Rezultaty badań omawianej dyscypliny wykorzystywane są przy konstruowaniu treści kształcenia, metod, środków wspomagających proces dydaktyczny, diagnozowaniu i doskonaleniu omawianych procesów. Książka z pewnością znajdzie wielu zwolenników, którzy z racji swoich pasji i fascynacji badawczych interesują się psychologią, pedagogiką, glottodydaktyką i dyscyplinami pokrewnymi.