Dzieciństwo – w stronę poznania, zrozumienia i zmiany

Józefa Brągiel, Bożena Matyjas, Katarzyna Segiet

Monografia z obszaru pedagogiki społecznej obejmuje zagadnienia dzieciństwa ukazanego z perspektywy nauk pedagogicznych, dzieciństwa w kręgu przemocy oraz pracy z dzieckiem i rodziną prowadzonej w środowisku życia. Opracowanie uwzględnia aspekty poznania, zrozumienia i zmiany dokonujących się w przeszłości, jak i zmianę w realiach dzisiejszej rzeczywistości. Celem monografii było przedstawienie problematyki dzieciństwa w ujęciu teoretyczno-empirycznym, zaakcentowanie zmian w podejściu do dziecka, dzieciństwa na gruncie nauk pedagogicznych, zwłaszcza pedagogiki społecznej, w szczególności do zagadnienia przemocy wobec dziecka, a także przedstawienie idei, zasad i form pomocy dziecku, jego dzieciństwu w odniesieniu do rodziny.

• Dziedzina: Psychologia i Pedagogika
  • Termin wydania: -