Konkursy Poznańskich Targów Książki 2019

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów:

Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania

Konkurs o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudelki.

Konkursy organizowane przez Wydawnictwo Naukowe UAM towarzyszą Poznańskim Targom Książki, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 roku w Poznaniu.

W 2019 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie postanowiły zintegrować wydarzenie i rozszerzyć ich formułę. Targi otwierają się na możliwe jak najszersze grono czytelników książki dla najmłodszych miłośników, książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.

Wisława Szymborska powiedziała niegdyś, że czytanie książek jest najwspanialszą zabawą, jaką wymyśliła sobie ludzkość. Wieloletnie doświadczenia MTP w organizacji Poznańskich Spotkań Targowych – książka dla dzieci i młodzieży, a także, od dwóch lat, Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, potwierdziły w pełni trafność tych słów. Jednocześnie, kolejne edycje tej dobrze znanej imprezy, co roku pokazywały, że książka towarzyszy czytelnikom i jest przez nich pożądana na każdym etapie życia. Łączy pokolenia i przyciąga przedstawicieli różnych grup wiekowych.

Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone książki wydane  w 2018 roku oraz w pierwszym kwartale 2019 roku

Zgłoszenia dokonuje Wydawca publikacji za pomocą formularza zgłoszeniowego (załączniki)

Termin nadsyłania zgłoszeń oraz zgłoszonych książek:
04 lutego 2019.

Zgłoszenia można przesyłać również drogą e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poznańskie Targi Książki 2019 www.targiksiazki.pl