Pollution and Environmental Protection. Chemical Aspects and Related Considerations

Klaus-Dieter Asmus

• Tytuł (en): Zanieczyszczenie i ochrona środowiska. Uwarunkowania chemiczne i środowiskowe polski tytuł przerzucamy do dodatkowych informacji
  • Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2005
  • ISBN: 83-232-1505-7
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

Książka napisana w trzech językach – z głównym tekstem w języku angielskim (wraz z ilustracjami) oraz z równoległym komentarzem w języku polskim i niemieckim w układzie zwierciadlanym. Wychodząc od ogólnej definicji i klasyfikacji środowiska w aspekcie globalnym, autor analizuje źródła, skutki i mechanizmy różnych rodzajów zanieczyszczeń oraz ich konsekwencje dla ochrony środowiska.

Podręcznik jest wartościowym opracowaniem dla studentów chemii i ochrony środowiska oraz pokrewnych dziedzin nauki, a także dla osób, które są zainteresowane tematami naukowymi przedstawianymi w sposób popularny.