Uzdatnianie wody. Procesy fizyczne, chemiczne, biologiczne, t. 2

• Liczba stron: 17,0 x 24,0
  • Liczba arkuszy wyd.: -
  • Format [cm]: -
  • Rodzaj oprawy: miękka, folia błyszcząca

W nowym wydaniu podręcznika omówiono kolejne jednostkowe procesy stosowane w technologii uzdatniania wody, przy czym wyjaśniono nie tylko podstawy stosowanych procesów, ale podano także aktualną wiedzę w dziedzinie i szeroko omówiono najnowsze kierunki rozwojowe w technologii wody (procesy zaawansowanego utleniania, ozonowanie katalityczne, proces MIEX, wykorzystanie przepuszczalnych, reaktywnych barier). W części drugiej omówiono: proces wymiany jonowej, procesy membranowe, biologiczne metody uzdatniania wody, uzdatnianie wód podziemnych w warstwie wodonośnej, po raz pierwszy technologie produkcji wód butelkowanych. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów, wykładowców i pracowników naukowych takich kierunków, jak: chemia, biotechnologia, inżynieria i ochrona środowiska, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna. Sięgną po niego także inżynierowie praktycy, pracownicy firm konsultingowych, firm zajmujących się uzdatnianiem wody, stacji sanitarno-epidemiologicznych, a także inspektoratów ochrony środowiska.