Uzdatnianie wody. Procesy fizyczne, chemiczne, biologiczne, t. 1

• ISBN: 978-83-01-16436-2
  • Liczba arkuszy wyd.: -
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

W nowym wydaniu podręcznika omówiono kolejne jednostkowe procesy wykorzystywane w technologii uzdatniania wody, przy czym wyjaśniono nie tylko podstawy stosowanych procesów, ale podano także aktualną wiedzę w dziedzinie i szeroko omówiono najnowsze kierunki rozwojowe w technologii wody (procesy zaawansowanego utleniania, ozonowanie katalityczne, proces MIEX, wykorzystanie przepuszczalnych, reaktywnych barier). W części pierwszej przedstawiono: charakterystykę jakościową wód naturalnych, procesy separacji fazy stałej, koagulację i strącanie, rolę utleniania w technologii uzdatniania wody, metody sorpcyjne. Podręcznik przeznaczony jest dla studentów, wykładowców i pracowników naukowych takich kierunków, jak: chemia, biotechnologia, inżynieria i ochrona środowiska, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna. Sięgną po niego także inżynierowie praktycy, pracownicy firm konsultingowych, firm zajmujących się uzdatnianiem wody, stacji sanitarno-epidemiologicznych, a także inspektoratów ochrony środowiska.