Prace naukowe Ogrodu Botanicznego UAM, vol. 1

• ISBN: 83-232-1150-7
  • Liczba stron: 168 + wklejki
  • Rodzaj oprawy: miękka, foliowana

Idea powołania do życia wydawnictwa pt. Prace naukowe Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu powstała w związku z jubileuszem 75-lecia Ogrodu Botanicznego UAM. Zamieszczane tu będą prace z dziedzin rozwijanych w ogrodach botanicznych, między innymi: botanicznej aklimatyzacji i introdukcji roślin, ich rytmiki rozwojowej, zachowania roślin rzadkich i ginących w warunkach in situ i ex situ, biologii i ekologii, terenów zieleni i kształtowania środowiska przyrodniczego w aglomeracjach miejsko-przemysłowych, problematyki ogrodów botanicznych i popularyzacji wiedzy ogrodniczo-botanicznej. Prezentowana publikacja zawiera artykuły wygłoszone na sesji jubileuszowej.

Adam Mickiewicz University Botanical Garden is one of the most beautiful gardens in Poland and can be comapred with many gardens abroad. In 2000 75 years of its foundation were celebrated. This guide will be useful to many biology students in their studies of Polish and foreign flora and in organization of classes at the Botanical Garden. Also other visitors may find this guide useful as it will extend their biological and ecological knowledge.