Przewodnik po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Aleksander Łukasiewicz

• Tytuł (en): Adam Mickiewicz University Botanical Garden. A Guide
  • Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 204
  • Wydanie: III
  • ISBN: 83-232-1391-7
  • Rodzaj oprawy: twarda, foliowana

Ogród Botaniczny UAM jest jednym z najładniejszych ogrodów w Polsce, porównywalnym z wieloma ogrodami zagranicznymi. W roku 2000 obchodził 75-lecie istnienia. Przewodnik będzie bardzo pomocny studentom biologii w poznawaniu flory krajowej i innych części świata oraz w organizacji zajęć dydaktycznych w Ogrodzie Botanicznym. Ponadto wszyscy zwiedzający, korzystając z tej publikacji, mogą poszerzyć swoją wiedzę, wiadomości biologiczne i ekologiczne.

Adam Mickiewicz University Botanical Garden is one of the most beautiful gardens in Poland and comparable to many such gardens abroad. In 2000 it celebrated its 75 years. This guide will be useful to the students of the Faculty of Biology in studying the flora both domestic and from other parts of the world and in organisation of classes and lectures in the Botanical garden. Using this guide, also all those who visit the Garden may extend their knowledge of biology and ecology using this Guide.