O nas

Wydawnictwo Naukowe
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

 

 • Działamy od roku 1962 jako jednostka ogólnouczelniana Uniwersytetu.

 • Nasz profil wydawniczy to głównie monografie naukowe (ukazujące się w 50 seriach tematycznych), podręczniki, skrypty, słowniki, a także 25 czasopism naukowych (również w językach obcych).

 • Wydajemy rocznie średnio 200 tytułów.

 • Nasze książki otrzymały ponad 100 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach (10 w 2015 r., 12 w 2016 r., 11 w 2017 r.), w tym w roku 2009 Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (Krzysztof Kurek, Teatr i miasto. Historia sceny polskiej w Poznaniu w latach 1782–1849), w 2011 Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Konkursie na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki (Alojzy Woś, Klimat Polski w drugiej połowie XX wieku), w 2014 Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (Henryk Samsonowicz, Studia z dziejów miast w średniowieczu), w 2015 – Nagrodę Targów Książki w Krakowie za opraco-wanie krytyczne prof. Jacka Brzozowskiego i prof. Zbigniewa Przychodniaka Beniowski. Poemat z roku 1841 i dalsze pieśni Juliusza Słowackiego.

 • Nasze publikacje prezentujemy na najważniejszych targach książki w Polsce i międzynarodowych wystawach polskiej książki naukowej organizowanych przez Stowarzyszenie Wydaw-ców Szkół Wyższych, na międzynarodowych targach książki we Frankfurcie, Londynie, Zagrzebiu, Győr (Węgry) i Pekinie, a także podczas konferencji naukowych organizowanych przez wydziały UAM, spotkań tematycznych oraz innych imprez naukowych.

 • W wyniku współpracy podjętej z MTP 21. edycja odbyła się w rozszerzonej formule i nowej przestrzeni targowej. Zmianie uległ także termin imprezy – targi będą odbywać się wiosną, równolegle z największymi w Polsce Targami Edukacyjnymi, Targami Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targami Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC. Wydarzeniu patronuje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor UAM oraz Prezydent Miasta Poznania. Targom, tak jak dotąd, towarzyszy bogaty program wydarzeń: promocje książek, panele dyskusyjne skierowane do różnych grup odbiorców, cykliczne spotkania branżowe Forum Wydawców oraz aż trzy konkursy przeznaczone dla wydawców książki naukowej i popularnonaukowej, dla dzieci organizowane są warsztaty artystyczne i edukacyjne.

 • Od roku 1997 organizujemy Poznańskie Dni Książki Naukowej – od roku 2016 Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi – jedyne w Wielkopolsce targi książki akademickiej i popularnonaukowej.

  Zapraszamy na 22. edycję PTKNiP w dniach 23–25 marca 2018 (MTP, pawilon 1)

 • Nasze publikacje oferujemy w księgarniach naukowych na terenie całego kraju oraz wielu księgarniach internetowych, w zakresie e-publikacji współpracujemy z czytelnią on-line ibuk.pl oraz platformą publio.pl. Sprzedaż wysyłkową prowadzimy też za pośrednictwem księgarni internetowej www.press.amu.edu.pl i tam prezentujemy pełną ofertę wydawniczą.

 • Wydawnictwo jest jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, członkiem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Polskiej Izby Książki.

 • Image folder specified does not exist!
 •  

Galeria zdjęć

Wydawnictwo Naukowe
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Collegium Maius
ul. A. Fredry 10, 
61 - 701 Poznań
Centrala: 61 829 46 46,   Fax: 61 829 46 47,   Sprzedaż: 61 829 46 40
Dział Handlowy press@amu.edu.pl,    Sekretariat wydnauk@amu.edu.pl