Uniwersytet dla wszystkich!
Dla dzieci i rodziców warsztaty artystyczne i edukacyjne

 

Świąteczne wyplatanki – wiosenne wianki z Ogrodem Botanicznym UAM

Najpiękniejsze ozdoby głowy każdy chętny wykona własnoręcznie razem z pracownikami Ogrodu Botanicznego UAM. Od lat Ogród Botaniczny organizuje rozmaite zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Będzie tak również podczas 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej! Z pełną ofertą edukacyjną można zapoznać się, odwiedzając stronę internetową Ogrodu.

miejsce: MTP, pawilon 1, stoisko warsztatowe Wydawnictwa Naukowego UAM
piątek (23 marca) 10:00-12:30

 

Wspólne czytanie z Wydziałem Filologii Polskiej UAM

Na wycieczkę w świat literatury zapraszają studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, którzy zaplanowali dla dzieci i młodzieży zajęcia w aż trzech tematycznych blokach. Będą to: Liryczne podróże małe i duże, Za górami, za lasami... Opowieści pięknej treści oraz Gry i zabawy – rozwoju podstawy. Dla uczestników przewidziano drobne upominki. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego czytania (i nie tylko).

miejsce: MTP, pawilon 1, scena
piątek (23 marca) 13:00-17:00

 

Malowane słowa, czyli warsztaty chińskiej kaligrafii z Instytutem Konfucjusza UAM

W ramach 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wszyscy młodzi pisarze, malarze i adepci sztuk wszelakich powinni spróbować namalować własne słowa. Warsztaty chińskiej kaligrafii umożliwią: zapoznanie ze znakami chińskimi, wprowadzenie w tajniki sztuki kaligrafii, pisanie wodą oraz samodzielne wykonanie pamiątkowej kaligrafii tuszem.

Warsztaty organizuje Instytut Konfucjusza UAM.

miejsce: MTP, pawilon 1, stoisko warsztatowe Wydawnictwa Naukowego UAM
sobota (24 marca) 11:00-17:00

 

Podróż do świata zmysłów z Wydziałem Studiów Edukacyjnych

W czasie 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w różnych zabawach sensorycznych: bystre oko, dotykowe memory, zapachowe kubeczki czy sensoryczny labirynt. Dzieci prowadzone ścieżką poszczególnych stacji będą mogły zaangażować swoje zmysły, zbierać elementy układanki, a na końcu ścieżki każdy uczestnik znajdzie drobny upominek. Ponadto zapraszamy najmłodszych oraz ich rodziców do wspólnego wykonania zakładki do książki. Zabawy sensoryczne w zeszłym roku cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a dobrze bawili się nie tylko najmłodsi.
Stacje sensoryczne dla dzieci zorganizowane będą przez Zakład Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu i poprowadzone przez studentki tego Zakładu.

miejsce: MTP, pawilon 1, stoisko warsztatowe Wydawnictwa Naukowego UAM
niedziela (25 marca) 10:00-13:00

 

Joga z książkami Wydawnictwa Naukowego UAM

Podczas 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej zapraszamy wszystkich na JOGĘ z KSIĄŻKĄ, czyli relaksacyjne zajęcia z wykorzystaniem jogi, podczas których centralną uwagę skupia się na książce. Uczestnicy wykonają różnorodne ćwiczenia, trzymając przy tym odpowiednio książkę.
Niezbędna jest książka. Strój sportowy nie jest konieczny.
Zajęcia poprowadzi Pani Paulina Urbańczyk, fizjoterapeutka z umiłowaniem do jogi i maratonka, a ich organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu.
Zarejestrowani uczestnicy otrzymają książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

miejsce: MTP, pawilon 1, scena
piątek (23 marca) 15:00-15:30
sobota (24 marca) 16:30-17:00

Rejestracja uczestników za pośrednictwem strony www.pbp.poznan.pl

Wydawnictwo Naukowe
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Collegium Maius
ul. A. Fredry 10, 
61 - 701 Poznań
Centrala: 61 829 46 46,   Fax: 61 829 46 47,   Sprzedaż: 61 829 46 40
Dział Handlowy press@amu.edu.pl,    Sekretariat wydnauk@amu.edu.pl